30. října 2016

Jak PCRD jelo do Milána


V polovině října si PCRD sbalilo kufříky a vydalo se do italského Milána s cílem pokořit turnaj Daga Denter 2016. Na turnaj jsme nejeli poprvé, loňský ročník taktéž v Miláně jsme zakončili důstojným 7. místem, nicméně letos jsme přece jen věděli, že chceme dosáhnout víc. Skoro celý tým vyrazil už v pátek 14. října odpoledne z Prahy směr letiště Malpensa. Tam na nás už čekala Harlem Czech, kterou si možná pamatujete ze zápasů za poslední rok. Její působení v PCRD skončilo s vypršením studentského programu Erasmus, díky kterému se dostala do Prahy a tím i k PCRD. Nyní žije a hraje ve francouzském Lille, nicméně na DDT se vrátila, aby posílila naše řady. 
V Miláně se tým rozdělil na dvě poloviny podle bytů, které jsme si na celý víkend pronajali. K večeru dorazily ještě dvě členky, Kori a Doris the Explorer, ty kvůli pracovním povinnostem vyrazily později. V pozdějších hodinách jsme se všichni sešli na společné večeři, kde se probraly strategie a lineupy na následující den. 
Autor: Laura Manganaro
Sobota byla prvním herním dnem turnaje. PCRD byly jako první soupeřky vybrány místní Harpies - Roller Derby Milano. Jejich hra byla postavena na strategiích a silných jammerkách. Přestože jsme se snažily jejich tlaku odolávat jak jen to šlo, byly znát v naší hře mezery. Především jistá nesehranost, nedostatečná komunikace a velké množství penalt působily zbytečné ztráty bodů. Tým také oslabila zranění dvou hráček, LuckyLu a Guerilla Jay. Ty se naštěstí rychle ze svých bolístek otrkaly, zápas už ale zachránit nedokázaly. Konečný stav 218:118 pro místní jsme ovšem vzaly statečně. Tato prohra znamenala, že v sobotu musíme odehrát ještě jeden zápas (turnaje se účastnilo celkem 9 týmů a právě výhra či nevýhra měla vliv na časový harmonogram dalších zápasů).
Autor: Laura Manganaro
Proti nám se tentokrát postavily francouzské hráčky z Lyon Roller Derby, nebo-li Grrriottes Girrrls. Ty se turnaje účastnily poprvé a tak jsme nevěděly, co od nich čekat. Guerilla Jay se chopila role bench coache, jelikož jí její koleno nedovolilo hrát. Tím získal tým cennou oporu na lavičce spolu s line-up manažerem Dread Vaderem, jediným pánským účastníkem zájezdu. Zároveň to však znamenalo o člověka míň na dráze a tak i nutnou úpravu line-upů. V oslabení, ale s nadšením, začalo PCRD svou druhou hru turnaje. Nálada na trati i na lavičce se výrazně zklidnila, hráli jsme víc čistě, bez tolika zbytečných penalt (až na multiplayer, ten nám dával zvlášť v prvním poločase hodně zabrat), ale hlavně vyrovnaně. Nakonec se nám podařilo zvítězit výsledkem 154:142. Nadšené, vyčerpané a zpocené PCRD se pak sešlo nad pizzou v nedalekém bistru probrat další možnosti pro nedělní hrací den.

Autor: Laura Manganaro


Třetí a poslední zápas PCRD na DDT (taky vám z těch zkratek přechází zrak?) byl proti Munich Rolling Rebels. Hrály jsme v šedé a byla to jízda. Z pozice hráčky to byl úžasný zápas plný strategií, tvrdých hitů a úskočných jammerek. A taky jedné drobné chyby, která pravděpodobně rozhodla o konečném výsledku zápasu. V jednom z posledních jamů se z dráhy PCRD vytratila jammerka. Je to sice ojedinělý jev, ale i nejlepším týmům se stane, že klíčovou hráčku do hry nenasadí. Tato hloupost zvrátila průběh hry, kterou jsme do té doby vedly. Kvůli penaltám došlo ještě k vyloučení PsychoKiller, zranění zase vzala PCRD bojovnici C4-Jackie. Ve finále hlásalo skóre na bílé tabuli 179:166 pro Mnichov. To také znamenalo 6. místo pro PCRD na turnaji. Přestože jsme z posledního zápasu cítili smutek a lítost, nakonec naše výprava do Milána dopadla úspěšně. Umístili jsme se lépe než loni, hráli jsme lépe než loni.
Ještě před koncem finálového zápasu, kde se proti sobě utkaly místní Harpies s Roller Derby Porto, si PCRD připravilo překvapení pro dvě hráčky: Mörkö a Guerilla Jay, které druhý den slavily narozeniny. Na nic netušící oslavenkyně čekal dort, balonky a střelené spoluhráčky, které musely řešit kromě hry i takové starosti, jako jak propašovat do sportovní haly mascarpone a korpus na dort v tašce s bruslící výbavou.
Turnaj zakončila afterparty, na které jsou vyhlášeny nejlepší týmy a hráči. Nejlepší blockerkou turnaje se stala naše Ladis Sweet Masterpiece, kterou můžete znát jak z pozice blockerky tak jammerky z pražských zápasů. Závěr afterparty vám tu raději nebudeme popisovat, ale můžeme říct, že dopadla úspěšně.
Teď si dáváme chvíli pauzu se zápasy, nabíráme však nové hráčky a chystáme vánoční scrimmage, kde nás můžete zase potkat.